تفاوت رام چین با رام گلوبال در چیست؟

تفاوت رام چین با رام گلوبال

اگر سری به بازارهای موبایل زده باشید با برند های جدیدی آشنا می شوید که بیشتر آن ها ساخت کشور چین است. برخی از این برند ها مانند اوپو و یا وان پلاس کمتر شناخته شده اند اما برند هایی مانند هواوی و شیائومی سال ها است که امتحان خود را در بازار های جهانی به خوبی پس داده اند. بنابراین داشتن اطلاعات در مورد این گوشی ها بسیار حائز اهمیت خواهد بود. یکی از موارد مهمی که در بازار نیز بسیار به آن می پردازند تفاوت رام چین با رام گلوبال است.

رام چیست؟

همان طور که میدانید اندروید یک سیستم عامل متن باز است بنابراین شرکت ها می توانند رام های اختصاصی خود را که بر پایه اندروید است طراحی کنند. در واقع ROM نسخه بهبود یافته و یا تغییر یافته اندروید به سفارش شرکت سازنده گوشی شما است. اما در گوشی هایی مانند شیائومی رام های متفاوتی مانند رام چین و یا رام گلوبال که همان رام جهانی یا بین المللی است وجود دارد. حتما کنجکاو خواهید بود که تفاوت این دو را بدانید.

تفاوت رام چین با رام گلوبال در همه چیز

کشور چین کشوری با سیاست های بسته است. سرویس های گوگل نیز در این کشور به طور کامل فیلتر شده است. بنابراین دور از انتظار نیست که اندرویدی ساخته شود که تنها در این کشور مورد استفاده باشد. علاوه بر این بیشتر کمپانی های چینی به کاربران کشور خود بیش از کاربران خارجی اهمیت می دهند. اما تفاوت رام چین با رام گلوبال تنها به این مورد ختم نمی شود.

  • تفاوت در زبان رام ها:

مهمترین و عمده ترین مشکلی که قرار است با رام چینی دست و پنجه نرم کنید زبان رام است. رام چین تنها از زبان انگلیسی و زبان چینی پشتیبانی می کند. در این رام خبری از زبان های دیگر مانند فارسی، عربی، فرانسوی و یا هر زبان دیگری نیست. اما در رام گلوبال کاملا برعکس است. این رام از همه زبان های دنیا که گوگل از آن ها پشتیبانی می کند، حمایت می کند.

  • در رام چینی خبری از سرویس های گوگل نیست

آزاردهنده ترین مورد که شما را به مرز دیوانگی می کشاند این است که نمی توانید هیچ کدام از سرویس های گوگل را بر روی رام چینی اجرا کنید. خبری از گوگل پلی، یوتیوب، گوگل مپ و جی میل نخواهد بود. بلکه تنها یک سرویس چینی با نرم افزار های چینی قابل اجرا است.

  • کارتن ها با هم فرق دارند

شرکتی مانند شیائومی برای گوشی هایی که رام چینی دارند کارتن و بسته بندی جدا طراحی کرده است. کارتن هایی که دارای رام چینی هستند کاملا زبان چینی دارند و حتی دفترچه راهنما نیز با زبان چینی نوشته شده است. در مقابل گوشی با رام گلوبال دارای کارتنی کاملا انگلیسی است که یک زبان جهانی به حساب می آید. دفترچه راهنما نیز به همین زبان طراحی شده است.

گوشی های بازارچه چه رامی دارند؟

اگر با فروشگاه بازارچه مرزی آشنایی داشته باشید متوجه شده اید که ما محصولاتی که در بازار های جهانی به فروش می رسند را در اختیار شما قرار می دهیم. تمام گوشی های شیائومی و برند های دیگر چینی که در بازارچه وجود دارند موبایل با رام گلوبال هستند. این یعنی لازم نیست زحمت عوض کردن رام و مشکلاتی مانند خاموش شدن همیشگی گوشی را به جان بخرید. اگر به راهنمایی بیشتری نیاز دارید می توانید با ما تماس بگیرید.

Share on facebook
فیسبوک
Share on whatsapp
واتس آپ
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام

پاسخی بگذارید