رابط کاربری One UI 2.0 سامسونگ

رابط کاربری One UI 2.0 سامسونگ

طرفداران پر و پاقرص سامسونگ اطلاع دارند که اندورید ۱۰ برای گوشی های پرچمدار این برند منتشر شده و سورپرایز جذاب سامسونگ برای کاربران رابط کاربری جدیدش بود. رابط کاربری One UI 2.0 سامسونگ رابط کاربری پیشرفته تر و روان تری است که ما آن را روی گوشی گلکسی اس ۱۰ طی یک هفته بررسی کردیم.

رابط کاربری One UI 2.0 سامسونگ هوشمندتر

همواره شاهد این بوده ایم که سامسونگ به بهبود رابط کاربری خود اهمیت ویژه ای داده است. هرچند تنها یک سال از عمر رابط کاربری نوین آن می گذرد اما خود سامسونگ هم می داند که می تواند بهتر از این ها عمل کند. بنابراین دست به کار شده و رابط کاربری One UI 2.0 را منتشر کرد.

اولین چیزی که به چشم می آید بخش قفل صفحه نمایش است. این بخش در رابط کاربری One UI 2.0 سامسونگ هوشمند تر و بهبود یافته تر شده است. در رابط کاربری پیشین متون خوانایی کمتری داشتند. اما اکنون متن ها به صورت کاملا هوشمندانه در قسمت های مشکی و سفید متناسب با رنگ ها به نمایش در می آیند.

تنظیم سنسور اثر انگشت

به نظر میرسد سامسونگ به کاربرانش انتخاب های بیشتری برای سنسور اثر انگشت داده است. در بخش تنظیمات سنسور اثر انگشت اکنون می توانید یا آن را بر روی حالت همیشه روشن قرار دهید و یا می توانید تنظیم دیگری برای آن فعال کنید به طوری که تنها بعد از روشن شدن صفحه نمایش سنسور اثر انگشت نیز برای شما به نمایش در بیاید.

بخش تنظیمات بهینه تر شده است

بخش تنظیمات بیش از همیشه بهینه شده است. در نسخه پیشین بیشتر تنظیمات در داخل یکدیگر قرار گرفته بودن و این حالت آزاردهنده به نظر می رسید. اما در رابط کاربری جدید سامسونگ برای مثال تصاویر زمینه و تم اکنون در دو بخش جدا قرار میگیرند.

پوشه مخفی با اثر انگشت

از گلکسی نوت ۵ شاهد وجود یک امکان در گوشی های سامسونگ بوده ایم. می توانید اسناد، عکس ها و هر چیز دیگری که میخواهید را مخفی کرده و آن را به پوشه مخفی منتقل کنید. در رابط کاربری پیشین تنها باید از الگویی که ایجاد کرده اید استفاده می کردید. اما در رابط کاربری One UI 2.0 اکنون می توانید از اثر انگشت خود استفاده کنید و تنها در صورت لزوم از شما الگوی وارد شده درخواست خواهد شد.

منطقه های زمانی بیشتر ایجاد کنید

اگر جزو افرادی هستید که از Always On Display استفاده می کنید می توانید علاوه بر منطقه زمانی خود، مناطق زمانی دیگری نیز وارد کنید. افرادی که مسافرت های خارجی زیادی را در برنامه های خود دارند می توانند از این قابلیت استفاده کنند. بدون این که صفحه نمایش خود را باز کنید ساعت های مناطق زمانی مورد علاقه خود را بررسی کنید.

پاپ آپ تماس های دریافتی را تغییر دهید

در One UI 1.x اگر در برنامه ای بودید و تماسی دریافت می کردید به صورت پاپ آپ به شما نشان داده می شد. اما در رابط کاربری One UI 2.0 سامسونگ اکنون می توانید این پاپ آپ را تغییر داده و ابعاد دلخواه خود را به آن دهید.

برنامه Clock و منوی یکپارچه

اگر وارد بخش ساعت این رابط کاربری جدید سامسونگ شوید شاهد تنظیمات یکپارچه تری خواهید بود. در بخش تنظیمات اکنون می توانید علاوه بر ساعت و تنظیمات مربوط به آن، ساعت جهانی، کرنومتر، تایمر و تنظیمات هشدار نیز در همین منو قرار گرفته و کاملا جمع و جور شده اند.

اگر تنظیمات بیشتری را مشاهده کردیم حتما در بازارچه مرزی به شما خبر خواهیم دارد.

Share on facebook
فیسبوک
Share on whatsapp
واتس آپ
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام

پاسخی بگذارید