۸ راهکار برای افزایش عمر باتری موبایل

8 راهکار برای افزایش عمر باتری موبایل

برای افزایش عمر باتری، شارژ‌کردن صحیح آن بسیار حائز اهمیت است و قواعد و نکات خاصی دارد.در ادامه به انجام ۸ راهکار‌ برای افزایش عمر باتری موبایل صحبت می‌کنیم.

سطح شارژ را بین ۳۰ تا ۸۰ درصد نگه‌دارید

اولین راهکار برای افزایش عمر باتری موبایل با توجه به مباحث مربوط به ولتاژ و تأثیر آن بر عمر باتری، باتری لیتیوم یون در گوشی هوشمند شما اگر بین ۳۰ تا ۸۰ درصد نگه داشته شود، تأثیر زیادی در افزایش آن دارد.

این را بدانید که همیشه لازم نیست گوشی خود را دائما شارژ کنید تا میزان شارژ گوشی شما به عدد نام‌برده که به آن اشاره کردیم برسد. فقط آگاه باشید که موبایل شما می‌بایست بین این دو سطح قرار گیرد.

گرما عمر باتری شما را کاهش می‌دهد

دومین راهکار از ۸ راهکار برای افزایش عمر باتری موبایل باید مراقب گرم شدن آن باشید.دمای بالا می‌تواند تأثیر زیادی در کاهش عمر باتری داشته باشد.باید بدانید اگر دمای محیط اطراف خیلی گرم باشد سرعت شارژ به دلیل داغ شدن باتری بسیار کاهش می‌یابد. سعی کنید تلفن‌همراه خود را در حین شارژ شبانه زیر بالشت نگذارید و یا در روزهای گرم گوشی را در داخل داشبورد ماشین جا نگذارید.

کالیبره کردن موبایل

امروزه در اکثر تبلت‌ها و گوشی‌های موبایل از باتری‌های لیتیون یونی استفاده شده است. با مرور زمان هر چند که از عمر باتری شما میگذرد، ظرفیت نگهداری شارژ باتری نیز کاهش می‌یابد. هرچند، گوشی شما این موضوع را نشان نمیدهد.

چگونه باتری گوشی را کالیبره کنیم؟

اولین قدم، باید شارژ باتری موبایل را خالی کنید. باید کاری انجام دهید که در نبود انرژی گوشی به طور خودکار خاموش شود. بعد این اتفاق، گوشی را روشن کنید تا دوباره بعد از چند ثانیه خاموش شود. این موضوع بی برو برگرد اتفاق می‌افتد چرا که حتی در شارژ ۰ درصد هم هنوز میزانی انرژی در باتری وجود دارد.حالا، وقتی که گوشی خاموش است آن را تا ۱۰۰ درصد شارژ کنید.

موبایل خود را با استفاده از شارژر‌های اصلی شارژ کنید

 برای شارژ گوشی موبایل خودتان از شارژر ارزان قیمت که در بازار فروخته می‌شود اکیدا خودداری کنید، زیرا بارها گزارش آتش گرفتن اینگونه شارژرها در هنگام شارژ مشاهده شده است.استفاده از شارژرهایی غیر از شارژر خود گوشی، باعث ایجاد ولتاژهای ناسازگار شده که عمر باتری گوشی شما را کاهش می دهد.

پرهیز از شارژ‌کردن طولانی مدت

پنجمین راهکار از ۸ راهکار برای افزایش عمر باتری موبایل شارژهای شبانه یا طولانی‌مدت است. یکی از عادات شایع در بین کاربران محسوب می‌شود و به دلایل زیادی باید از انجام آن خودداری کرد. در طولانی مدت می‌تواند عملکرد باتری و کل سیستم را با مشکل مواجه کرد.

مراقب تغییر جریانات برق باشید

یک نکته مهم که می‌تواند باعث نوسانات برق شود، رعد‌و‌برق است. آگاه باشید که در این مواقع موبایل را شارژ نکنید.برای امنیت موبایل خود از محافظ برق‌ قوی که از گوشی شما در برابر نوسانات و تغییر جریان نیز محافظت می‌کند، استفاده کنید.

فست شارژ(شارژر سریع)

تکنولوژی به سرعت در حال رشد است، امروزه شارژر‌هایی به نام فست شارژ به بازار آمده که طول عمر باتری موبایل‌ها را کاهش می‌دهند. باید به خاطر داشته باشیم، فقط در مواقع ضروری از آن استفاده کنیم.

نور صفحه‌نمایش تلفن‌همراه خود را تنظیم کنید

هشتمین راهکار‌ برای افزایش عمر باتری موبایل این است که صفحه‌‌نمایش‌ها در مصرف باتری بعد از پردازشگر بیشترین مصرف را دارند.سعی کنید نور صفحه‌ی نمایش را مدیریت کنید. 

در پایان می‌خواهیم این ۸ راهکار‌ برای افزایش عمر باتری موبایل به صورت خلاصه توضیح دهیم.

۱ بهتر است به جای شارژ ۱۰۰ درصد، فرایند شارژ را بعد از رسیدن به ۸۰ درصد متوقف کنید.

۲ گرما دشمن اصلی باتری به حساب می‌آید. از قرار دادن آن در مکان‌های گرم پرهیز کنید.

۳ هر یک ماه یکبار گوشی خود را کالیبره کنید

۴ از شارژرهایی که باعث ایجاد ولتار ناسازگار می‌شود اجتناب کنید.

۵ از شارژ شبانه هم بپرهیزید. در عوض، شارژهای جزئی ولی متعدد انجام دهید.

۶ تغییر جریانات برق را جدی بگیرید و از محافظ برای شارژرهای گوشی موبایل خود استفاده کنید.

۷ از استفاده‌ی زیاد فست شارژها خودداری کنید و فقط در مواقع ضروری از آن استفاده کنید.

۸ نور صفحه‌نمایش خود را برای صرفه جویی در مصرف انرژی باتری موبایلتان تنظیم کنید.

Share on facebook
فیسبوک
Share on whatsapp
واتس آپ
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام

پاسخی بگذارید